در سایت کانن می توان با یک ماهواره واقعی از زمین عکس گرفت

کانن در روزهای اخیر از دوربین جدیدی رونمایی نکرده، با این حال با راه‌اندازی یک سایت تجربه متفاوتی را در اختیار افراد قرار می‌دهد: عکاسی از زمین به وسیله یک ماهواره واقعی.

این کمپانی ژاپنی به تازگی یک سایت راه‌اندازی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد به وسیله ماهواره «CE-SAT-1» که به نسخه بهبودیافته دوربین DSLR کانن «5D Mark III» مجهز شده، از مناطق مختلف شامل نیویورک، باهاما و دبی عکس بگیرند.

کانن در ژوئن ۲۰۱۷ ماهواره کوچک خود را روانه فضا کرد که شامل یک دوربین EOS 5D Mark III می‌شود که درون یک تلسکوپ ۳۷۲۰ میلی‌متری قرار گرفته است. این ماهواره در مدار ۶۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفته و می‌تواند رزولوشن ۳۶ اینچی از زمین درون یک فریم ۳.۲ در ۴.۸ کیلومتری ارائه دهد. این ماهواره برای تصاویر عریض‌تر دارای دوربین «PowerShot S110» است.

این سایت امکان عکاسی از مناطق مختلف را فراهم می‌کند که هرکدام از آن‌ها موقعیت و همچنین ارتفاع را به نمایش می‌گذارد. این سایت از تصاویر از پیش گرفته شده استفاده می‌کند، بنابراین نمی‌توانید تصاویر زنده یا منحصر به فرد بگیرید. اگر با عکاسی زنده روبه‌رو بودیم، CE-SAT-1 با سرعت ۲۷ هزار کیلومتر بر ساعت و مدت یکساعت و نیم اطراف زمین می‌چرخید.

کانن با راه‌اندازی این سایت می‌خواهد توانایی‌ها و رزولوشن محصولات خود را نمایش دهد. عملکرد، طراحی و هدف توسعه این ماهواره توسط یک فضانورد بازنشسته به نام «مارشا آیوینز» در سایت مربوط به آن توضیح داده می‌شود و تجربه کاربری با صدای آیوینز همراه است.

چنین ماهواره‌هایی بسیار کوچکتر و البته ارزان‌تر از ماهواره‌های عادی هستند و کانن امیدوار است یک کسب و کار یک میلیارد دلاری از آن‌ها تا سال ۲۰۳۰ ایجاد کند. پس از پرتاب ماهواره CE-SAT-1 در سال ۲۰۱۷، این کمپانی ژاپنی تابستان گذشته سعی کرد ماهواره «CE-SAT-1B» را روانه فضا کند که بخاطر شکست راکت «الکترون» شرکت «راکت لب» به مقصد نرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *