یوتیوب هم به ترامپ پشت کرد: دیلیت ویدیو و جلوگیری از آپلود محتوای تازه

از چند روز پیش که طرفداران دونالد ترامپ به کاخ کنگره حمله کردند، شبکه‌های اجتماعی حساب‌های رئیس جمهور آمریکا را بطور موقت یا دائمی بستند. حالا یوتیوب دست بکار شده و یک ویدیوی جدید ترامپ را حذف کرده است.

یوتیوب دلیل حذف این ویدیو را تخطی از قوانین درباره تحریک خشونت اعلام کرده و حساب ترامپ نمی‌تواند حداقل تا یک هفته دیگر در این سرویس ویدیوی جدیدی آپلود کند. یوتیوب درباره محتوای این ویدیو جرئیات دقیقی منتشر نکرده و نمی‌دانیم چه محتوایی باعث برخورد یوتیوب با آن شده است.

یوتیوب در بیانیه‌ای گفته:

«پس از بررسی دقیق و نگرانی‌ها برای ایجاد خشونت، ما جدیدترین محتوای آپلود شده درون کانال دونالد ترامپ را حذف کردیم. این حساب از قوانین ما درباره تحریک خشونت تخطی کرده و به همین دلیل حداقل تا ۷ روز آینده نمی‌توان در این حساب ویدیوی جدیدی آپلود کرد و همچنین امکان استریم زنده هم وجود ندارد. شاید این مدت زمان افزایش پیدا کند.»

یوتیوب علاوه بر کانال دونالد ترامپ، دو ویدیو از کانال رسمی کاخ سفید هم حذف کرده. در یکی از این ویدیوها ترامپ در حال صحبت با خبرنگاران بوده و دیگری مربوط به دیوار مرزی می‌شود که در حال حاضر هردوی آن‌ها حذف شده‌اند.

در کنار حدف ویدیوها، یوتیوب به علت نگرانی‌ها درباره خشونت، به مدت نامعلومی اجازه نمی‌دهد کاربران زیر ویدیوهای ترامپ کامنت بگذارند. این سرویس پخش ویدیو به این موضوع اشاره کرده که در گذشته مجبور به انجام چنین کاری برای کانال‌های دیگر شده. در صورتی که یکبار دیگر کانال ترامپ از قوانین تخطی کند، مدت زمان تعلیق آن دو هفته می‌شود و در بار سوم، کانال برای همیشه بن خواهد شد.

این اولین باری نیست که یوتیوب تصمیم به حذف ویدیوی رئیس جمهور آمریکا می‌گیرد. در گذشته شاهد حذف ویدیویی حاوی اطلاعات گمراه‌کننده درباره نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا بوده‌ایم. یوتیوب در دسامبر سال گذشته میلادی با سیاست جدیدی مانع از انتشار ویدیوهای حاوی اطلاعات نادرست برای نتایج انتخابات شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *