10 خودروی پرفروش سال 2022 در آمریکا

سال ۲۰۲۲ به دلایلی که بارها گفته‌ایم سال سختی برای خودروسازان بود اما اکنون وارد سال ۲۰۲۳ شده‌ایم و می‌توانیم نگاهی به آمار فروش خودروها در بازار آمریکا داشته باشیم که نشان از کاهش قابل‌توجهی دارد.

طی سال گذشته فروش تقریباً همهٔ خودروسازان کمتر شده و برخی برندها مثل بیوک با افت ۴۲ درصدی و هوندا با افت ۳۲ درصدی ضربهٔ بزرگی خورده‌اند. اکثر شرکت‌ها طی سال ۲۰۲۲ کاهش فروشی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد را تجربه کرده اما برخی مثل سوبارو با کاهش ۴.۷ درصدی و فرود با کاهش تنها ۲ درصدی، کمی شرایط بهتری داشته‌اند. مدیران جنرال موتورز و هیوندای نیز می‌توانند جشن بگیرند زیرا فروش هردو شرکت نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۲ درصد افزایش داشته است. در ادامه لیست10 خودروی پرفروش بازار آمریکا در سال ۲۰۲۲ را خواهیم دید. پیکاپ‌ها همچنان پادشاه بازار هستند و هیچ نشانه‌ای از کاهش محبوبیت آن‌ها دیده نمی‌شود. بااین‌حال، شاسی‌بلندها در حال رساندن خود به جمع پنج خودروی پرفروش بازار هستند و قطعاً سدان‌ها هنوز منقرض نشده‌اند.

۱-فورد سری F

فروش: ۶۵۳,۹۵۷ دستگاه

تغییر: ۹.۹ درصد کاهش

پرفروش‌ترین خودروی آمریکا برای یک سال دیگر این عنوان را حفظ کرده هرچند که فروش آن نسبت به سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

۲-شورلت سیلورادو

فروش: ۵۲۳,۲۴۹ دستگاه

تغییر: ۱.۲ درصد کاهش

رم و شورلت طی چند سال گذشته برای تصاحب رتبهٔ دوم بازار نبرد سختی داشته‌اند و امسال نوبت به سیلورادو رسیده است که با کاهش فروش جزئی ۱.۲ درصدی نایب‌قهرمان شود.

۳-رم پیکاپ

فروش: ۴۶۸,۳۴۴ دستگاه

تغییر: ۱۷.۷ درصد کاهش

در نبرد پیکاپ‌های فول سایز دیترویتی، رم با تجربهٔ کاهش فروش ۱۷.۷ درصدی، سال سختی را سپری کرده به جایگاه سوم سقوط کرده است.

۴-تویوتا رافور

فروش: ۳۹۹,۹۴۱ دستگاه

تغییر: ۱.۹ درصد کاهش

فروش رافور در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل تنها ۱.۹ درصد کاهش یافته و همچنان جایگاه خود به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروی غیر پیکاپ بازار آمریکا را حفظ کرده است.

۵-تویوتا کمری

فروش: ۲۹۵,۲۰۱ دستگاه

تغییر: ۵.۹ درصد کاهش

تویوتا نه‌تنها پرفروش‌ترین شاسی‌بلند بازار آمریکا را دارد بلکه پرفروش‌ترین سدان بازار هم محصول این شرکت است. در سگمنتی که رو به انقراض است، کمری همچنان فروش بسیار خوبی دارد هرچند که نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهشی ۵.۹ درصدی را تجربه کرده است.

۶-جی‌ام‌سی سی‌یرا

فروش: ۲۴۱,۵۲۲ دستگاه

تغییر: ۳.۰ درصد کاهش

فروش دیگر پیکاپ فول سایز جنرال موتورز یعنی جی‌ام‌سی سی‌یرا در سال ۲۰۲۲ تنها ۳ درصد کاهش داشته است. مجموع فروش سی‌یرا و سیلورادو از فورد سری F فراتر می‌رود تا جنرال موتورز پرفروش‌ترین سازندهٔ پیکاپ در آمریکا لقب گیرد.

۷-هوندا CR-V

فروش: ۲۳۸,۱۵۵ دستگاه

تغییر: ۳۴.۱ درصد کاهش

در حال حاضر، نبرد فروش بین تویوتا رافور و هوندا CR-V مطمئناً به نفع تویوتا است زیرا کراس‌اوور محبوب هوندا در سال ۲۰۲۲ ضربهٔ سختی خورده و فروش آن بیش از ۳۴ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

۸-تویوتا تاکوما

فروش: ۲۳۷,۳۲۳ دستگاه

تغییر: ۶.۰ درصد کاهش

تاکوما همچنان پرفروش‌ترین پیکاپ میان سایز بازار ایالات‌متحده است. نسل جدید این خودرو باید به‌زودی معرفی شود اما نسل کنونی هنوز هم طرفداران زیادی دارد و فروش آن در سال ۲۰۲۲ فقط ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

۹-تسلا مدل Y

فروش: ۲۲۵,۷۹۹ دستگاه

تغییر: ۳۹.۸ درصد افزایش

در بازاری که فروش اکثر خودروها کاهش یافته، تسلا مدل Y افزایش فروش چشمگیر ۴۰ درصدی را تجربه کرده و به پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی بازار آمریکا تبدیل شده است.

۱۰-جیپ گرند چروکی

فروش: ۲۲۳,۳۴۵ دستگاه

تغییر: ۱۲.۲ درصد کاهش

جیپ در سال ۲۰۲۲ نسل جدید مدل نمادین گرند چروکی را همراه با نسخهٔ سه ردیفه به بازار فرستاد اما این نتوانسته مانع کاهش فروش ۱۲.۲ درصدی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما