یک شرکت سوییسی موفق به ساخت ماسک شفاف شدزمان خواندن (2) دقیقه

یک استارتاپ سوییسی به نام HMCARE موفق شده یک میلیون فرانک سوئیس، معادل ۱۰۵ میلیون دلار، سرمایه جمع‌آوری کند و محصول جدید خود را که یک ماسک جراحی شفاف است را برای عرضه به بازار پزشکی آماده کند.

انگیزه موسسان این استارت‌آپ برای ساخت این ماسک، از کارمندان حوزه پزشکی در بیمارستان‌های کودکان گرفته شده که در دوران شیوع بیماری ابولا، به دلیل پوشیدن ماسک‌های معمول، از برقراری ارتباط درست اجتماعی با بیماران خردسال خود محروم می‌شدند. همچنین خانواده و اقوام افراد بیمار نیز مجبور به پوشیدن ماسک و پوشاندن دو سوم صورت خود بودند که همین مسئله در روحیه بیمار تاثیر زیادی می‌گذارد.

در آن زمان نیز ماسک‌هایی شفاف تولید شد که صرفا ماسک‌هایی معمولی بودند که پنجره‌ای پلاستیکی روی آنها باز می‌شد و البته تنفس از طریق آن ممکن نبود و به همین دلیل همیشه بخار گرفته بودند.

تیم استارتآپ HMCARE ، همراه با مشارکت ارگان‌های دولتی موفق شده‌اند نوعی ماده جدید برای این منظور تولید کند. با استفاده از الیاف شفافی که از زیست توده ساخته شده(زیست توده (به انگلیسی Biomass یا بیومس یک منبع تجدیدپذیر انرژی است که از مواد زیستی به دست می‌آید)، تیم تحقیقاتی این شرکت موفق شده نوعی ماده جدید قابل انعطاف و قابل تنفس تولید کند که تقریبا شفاف است. ظاهر این ماده شباهت به شیشه مات دارد و نام محصول جدید ساخته شده با این ماده، ماسک HelloMask است.

متخصصان شرکت، ماده جدیدی که توسط این استارتاپ توسعه یافته را به صورت یک ماده چند لایه پارچه مانند درآورده‌اند و در حال حاض تنها مسئله، چالش تولید انبود این ماده است.

این روزها بازار ماسک‌ها بسیار داغ است و ایده ماسک‌های شفاف نیز توانست توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

استارت‌آپ HMCARE موفق شد به راحتی تنها در یک دوره اعلام جذب سرمایه، سرمایه میلیونی جمع آوری کند. محصول خلاقانه این شرکت احتمالا از اوایل سال ۲۰۲۱ آماده عرضه به بازار، البته صرفا بازار کالاهای پزشکی، خواهد بود. امکان عرضه این محصول برای دسترسی عموم فعلا نامعلوم است.

دیدگاهتان را بنویسید