گوگل میخواهد ChatGPT را به عنوان مهندس سطح سوم استخدام کند

گوگل سوالات مصاحبه کدنویسی خود را به چت‌بات ChatGPT داده و براساس پاسخ‌های ارائه شده توسط این مدل هوش مصنوعی، اعلام کرد که می‌توان هوش مصنوعی OpenAI را به عنوان مهندس سطح سه استخدام کرد.

همانطور که CNBC در گزارش خود توضیح می‌دهد، گوگل در چند وقت اخیر چند چت‌بات هوش مصنوعی را آزمایش کرده تا آن‌ها را به سایت خود اضافه کند. قابلیت ChatGPT برای ارائه یک پاسخ مختصر و مطمئن به یک سوال می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت کاربران شود.


گوگل در سند خود توضیح می‌دهد:

«به‌طور شگفت‌انگیزی، ChatGPT هنگام مصاحبه برای موقعیت کدنویسی می‌تواند در سطح سوم ما استخدام شود.»

هرچند سطح سه برای تیم مهندسی گوگل به عنوان یک موقعیت ابتدایی در نظر گرفته می‌شود، میانگین کل حقوق و دستمزد این شغل حدود 183 هزار دلار است. همچنین فرآیند مصاحبه یک مهندس نرم‌افزار در گوگل عمدتاً شامل سؤالات فنی مربوط می‌شود که ChatGPT با موفقیت به آن‌ها پاسخ داده است.

نظر ChatGPT درباره جایگزین شدن با انسان‌ها

موفقیت ChatGPT در آزمون مصاحبه کدنویسی گوگل باعث می‌شود تا سؤالاتی در زمینه جایگزین شدن آن با انسان‌ها به‌وجود بیاید. با این حال، نشریه PCMag از ChatGPT سوال کرد که آیا می‌تواند جایگزین مهندسان نرم‌افزار شود یا خیر و با پاسخ جالبی روبرو شده است:

«خیر، ChatGPT جایگزین مهندسان نرم‌افزار نخواهد شد. ChatGPT ابزاری است که می‌تواند در انجام وظایف خاصی کمک کند، اما نمی‌توان به طور کامل جایگزین خلاقیت، مهارت‌های حل مسئله و توانایی‌های تفکر انتقادی یک مهندس نرم‌افزار شود. علاوه بر این، ChatGPT برای عملکرد مؤثر به نظارت و هدایت انسان‌ها نیاز دارد.»

در ادامه از ChatGPT سوال شد که آیا در 20 سال آینده نیز چنین نخواهد بود یا اینکه موقعیت‌های شغلی سطح پایین در معرض خطر بیشتری قرار دارند یا خیر و چت‌بات ادعا کرد که ممکن است بر موقعیت‌های سطح پایین‌تر تأثیر بگذارد. اما مجدداً تأکید داشت که هرگز یک جایگزین کامل نخواهد بود، بلکه ابزاری برای کمک به مهندسان نرم‌افزار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما