کاربران نسخه رایگان توییتر محدود می‌شوند

توییتر به‌تازگی از اعمال محدودیتی جدید برای کاربران خبر داد و اعلام کرد به زودی، کاربران تاییدنشده یا همان نسخه رایگان این شبکه اجتماعی، با محدودیت ارسال پیام‌های دایرکت مواجه خواهند شد.

تصمی‌می‌که در پی اقدام چندی پیش این شرکت در محدودیت مشاهده توییت‌ها برای این قبیل کاربران اتخاذ شده و به نظر می‌رسد این شرکت و یا بهتر بگوییم ایلان ماسک، از هر روشی برای وادار کردن کاربران به خرید اشتراک و عضویت در توییتر بلو فروگذار ن‌می‌گند.

با این حال، توییتر اعلام کرده این تصمیم در راستای تلاش‌های این شرکت برای جلوگیری و کاهش ارسال پیام‌های اسپم یا همان هرزنامه‌ها از طریق دایرکت اتخاذ شده است.

این شرکت در ۱۴ ژوئیه نیز تنظیماتی را به پلتفرم خود اضافه کرد که بر اساس آن، پیام‌های ارسالی کاربران تایید شده به جای ورود مستقیم به اینباکس اصلی، به بخش Message Requests وارد می‌شد. قابلیتی که به گفته توییتر، کاهش ۷۰ درصدی پیام‌های اسپم در یک هفته پس از عرضه این امکان را به دنبال داشت.

اگرچه توییتر، کاهش اسپم‌ها را دلیل اصلی این محدودیت عنوان کرده اما به زعم بسیاری از کارشناسان، این اقدام حربه‌ای برای افزایش تعداد کاربران اشتراکی توییتر تلقی می‌شود که می‌بایست ماهانه ۸ دلار پرداخت شود.

توییتر با این تغییر رسما اعلام کرد که اگر می‌خواهد پیام‌های بیشتری بفرستید، همین امروز به جمع کاربران توییتر بلو بپیوندید. ایلان ماسک، مالک توییتر در ماه جاری میلادی توییت کرده بود که درآمدهای تبلیغاتی این شبکه اجتماعی تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما