پایان دادن پشتیبانی از NFT در فیسبوک و اینستاگرام

پس از گذشت تقریبا یک سال از اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از NFTها به پلتفرم‌های تحت مالکیت متا، حالا این شرکت قصد دارد تا این ویژگی از از فیسبوک و اینستاگرام حذف کند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که این شرکت اخیرا هزاران کارمند خود را اخراج و کار روی چندین پروژه را متوقف کرده است. مارک زاکربرگ مدیرعامل متا نیز این تصمیمات را برای کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری‌ها صورت گرفته است.

استفان کسریل، مدیر بخش فناوری‌های مالی و تجاری متا گفت ما به پشتیبانی از NFTها در این پلتفرم‌ها پایان ‌می‌دهیم تا بتوانیم روی سایر روش‌ها برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا، کسب‌وکارها و سایر کاربران تمرکز کنیم.

وی افزود ما چیزهای زیادی یاد گرفتیم و ‌می‌توانیم روی محصولاتی کار کنیم که ‌می‌تواند حا‌می‌تولیدکنندگان، کسب‌وکارها، کاربران و همچنین اپلیکیشن‌های ما باشد و در حوزه متاورس نیز این موضوع را شاهد خواهیم بود.

این مدیر متا افزود که تمرکز شرکت روی کسب درآمد از طریق ریلز و روش‌های پرداخت در پلتفرم‌های متا معطوف خواهد بود. با این حال، خبر مذکور در حالی از سوی این شرکت اعلام شد که تقریبا دو سال پیش، زاکربرگ در جریان کنفرانس SXSW اعلام کرده بود که اینستاگرام در حالی فراهم کردن پشتیبانی از NFTهاست که این قابلیت در ماه مه گذشته اضافه شد.

توجه متا به این قابلیت به حدی بود که در ماه نوامبر نیز آن را بیشتر توسعه داد و از طرح‌هایی خبر داد که به تولیدکنندگان محتوا اجازه ‌می‌دهد دارایی‌های دیجیتال خود را به صورت مستقیم در اینستاگرام به فروش برسانند.

این مدیر متا توضیحی را در خصوص حذف NFTها از اینستاگرام که پیشتر زاکربرگ مدعی شده بود ‌می‌تواند نقش مه‌می‌را در برنامه‌های متاورس آینده این شرکت ایفا کند، ارائه نداد. زاکربرگ پیشتر در همین رابطه گفته بود لباسی که آواتار شما در متاورس بر تن دارد ‌می‌تواند به عنوان یک NFT آن را خریداری کرد.

البته برخی کارشناسان معتقدند این اتفاق چندان هم دور از ذهن نبود چرا که متا در سال گذشته میلادی، یک قابلیت دیگر را که همان کیف پول کریپتو به نام Novi بود و گفته ‌می‌شد قرار است از NFT نیز پشتیبانی کند، متوقف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما