منتشر شدن نسخه جدید اپلیکیشن Winamp با پشتیبانی از NFT های موسیقی

علاوه بر این، نسخه جدید برنامه شامل چندین اصلاحیه مانند کاهش حافظه اشغال‌شده و افزایش پهنای باند برای موسیقی استریم‌شده می‌شود.

وینمپ (Winamp) از جمله قدیمی‌ترین برنامه‌های پخش مدیای ویندوز محسوب می‌شود که در گذشته محبوبیت بسیار زیادی داشته است. نسخه جدید این برنامه پس از 4 سال، در تابستان امسال منتشر شده بود و اکنون بروزرسانی جدیدی (5.9.1) برای آن منتشر شده که علاوه بر رفع برخی اشکالات، پشتیبانی از NFTهای موسیقی را نیز به آن اضافه کرده است.

Winamp در بیانیه مطبوعاتی خود که برای Arstechnica ارسال شده است، توضیح می‌دهد:

«آخرین نسخه وینمپ به طرفداران موسیقی اجازه می‌دهد تا کیف پول Metamask خود را از طریق کروم، بریو یا فایرفاکس به آن متصل کنند. سپس NFTهای موسیقی مورد‌علاقه آن‌ها به پلیر متصل می‌شود. Winamp از فایل‌های صوتی و تصویری توزیع‌شده تحت هر دو استاندارد ERC-721 و ERC-1155 پشتیبانی می‌کند و این ویژگی جدید را برای پروتکل‌های اتریوم و Polygon/Matic راه‌اندازی کرده است.»

با این حال درباره وینمپ، افرادی که دارای NFT موسیقی هستند، باید آن‌ها را به‌عنوان یک پلی‌لیست با فرمت .m3u به برنامه وارد کنند. Winamp ویدیویی از این فرایند ارائه کرده است که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

نحوه وارد‌کردن NFT به نسخه جدید وینمپ

NFTهای موسیقی تقریباً مانند عکس‌های NFT هستند، با این تفاوت که به‌جای یک عکس با فرمت JPG، به یک فایل موسیقی دیجیتال لینک شده‌اند. هنرمندان می‌توانند با ایجاد و انتشار آهنگ‌های منحصر‌به‎‌فرد و همچنین دریافت کارمزد از فروش NFTهای دست دوم، از این طریق درآمد کسب کنند.

در بروزرسانی 5.9 برنامه Winamp چیزهای زیاد دیگری وجود دارد که طرفداران قدیمی این برنامه پخش موسیقی می‌توانند از آن استفاده کنند. در میان بسیاری از اصلاحات ارائه‌شده، نسخه جدید شامل کاهش حافظه اشغال‌شده، افزایش پهنای باند برای موسیقی استریم‌شده، بروزرسانی OpenSSL 3.0.5 و چند بروزرسانی دیگر برای کدک‌های زیربنایی آن است.

در مورد پشتیبانی از NFT، «ادی ریچمن»، توسعه‌دهنده Winamp در انجمن‌های برنامه توضیح می‌دهد افرادی که این ویژگی را نمی‌خواهند، می‌توانند در طول فرایند نصب یا پس از نصب، آن را غیرفعال کنند.

در‌نهایت، وینمپ به برنامه‌های خود برای تبدیل‌شدن به یک پلتفرم جهانی و پیشرفته برای گوش‌دادن به موسیقی اشاره کرده که شامل یک سرویس خلق موسیقی بین پلتفرمی است که اوایل سال 2023 راه‌اندازی خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما