مقامات روسیه دیگر حق استفاده از آیفون را ندارند

روسیه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آماده می‌شود و حالا به مقاماتی که در آماده‌شدن این رویداد نقش دارند، گفته شده است که به‌خاطر نگرانی‌های امنیتی که درباره آسیب‌پذیری آیفون در برابر آژانس‌های اطلاعاتی غربی وجود دارد، استفاده از گوشی اپل را متوقف کنند.

به گزارش رویترز به نقل از یک روزنامه روسی، این ممنوعیت شامل تمام مقاماتی می‌شود که درحال تدارک انتخابات 2024 هستند. در جلسه‌ای برای مقامات فعال در زمینه سیاست‌های داخلی روسیه، معاون اول رئیس جمهور روسیه چنین ممنوعیتی را اعلام کرده است.

ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه

در جلسه‌ای «سرگئی کرینکو»، معاون اول رئیس‌جمهوری روسیه به مقامات گفته است که تا اول آوریل (12 فرودین‌ماه 1402) گوشی خود را عوض کنند. به گفته یکی از شرکت‌کنندگان، در این جلسه گفته شده که همه چیز برای آیفون تمام شده است، بنابراین یا آن را دور بیندازید یا به فرزندانتان بدهید. ظاهراً همه باید چنین کاری را تا پایان ماه جاری میلادی انجام دهند.

به گزارش روزنامه روسی، کرملین احتمالاً دستگاه‌های دیگری با سیستم‌عامل‌های متفاوت را جایگزین آیفون‌ها می‌کند. همچنین به‌صورت مستقیم به مقاماتی که در سیاست داخلی نقش دارند، گفته شده است که استفاده از آیفون را متوقف کنند. البته سخنگوی کرملین گفته که نمی‌تواند این گزارش را تأیید کند.

سخنگوی کرملین، «دمیتری پسکوف»، گفته که نباید از گوشی‌های هوشمند برای کارهای رسمی استفاده کرد:

گوشی‌های هوشمند نباید برای کارهای رسمی مورد استفاده قرار بگیرند. هر گوشی هوشمندی دارای مکانیزم نسبتاً شفافی است و مهم نیست چه سیستم‌عاملی دارد، اندروید یا iOS. طبیعتاً از آن‌ها برای کارهای رسمی استفاده نمی‌شود.

در حالی روسیه استفاده از آیفون توسط مقامات را ممنوع کرده است که اپل پس از حمله روسیه به اوکراین، فروش خود در این کشور را متوقف کرد. این احتمال وجود دارد که اپل نسبت به گزارش اخیر واکنش نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما