مجهز شدن نسخه آیفون گوگل ترنسلیت به زبان طراحی متریال یو

گوگل در طول چند وقت گذشته برای هماهنگی بیشتر با رابط کاربری اندروید، برنامه‌های خود را با توجه زبان طراحی جدید «متریال یو» (Material You) بازطراحی کرده است و این بار نوبت به اپلیکیشن گوگل ترنسلیت (Google Translate) رسیده و نسخه آیفون آن را بازطراحی کرده است.

Material You، در سال 2021 به‌عنوان جدیدترین زبان طراحی گوگل معرفی شد و اکنون سیستم عامل اندروید و بسیاری از برنامه‌های آن از این زبان پشتیبانی می‌کنند و به‌آرامی در حال ورود به وب است. با این حال، استفاده از این زبان در iOS بسیار محدودتر است و اکنون گوگل ترنسلیت به اولین برنامه‌ای تبدیل شده که با توجه به زبان طراحی جدید گوگل به‌طور کامل بازطراحی می‌شود. نسخه اندروید برنامه در اواخر سال 2021 بازطراحی شده بود.

تغییرات نسخه جدید گوگل ترنسلیت


در نسخه جدید گوگل ترنسلیت آیفون، نوار ناوبری پایین برای ارائه یک رابط کاربری مخصوص ورودی حذف شده است. اکنون می‌توانید متن را از طریق صفحه کلید (یا ابزار قلم) در یک فیلد بسیار بزرگ‌تر وارد کنید. در زیر بخش انتخاب زبان یک دکمه میکروفون وجود دارد وجود دارد که در کنار آن میانبرهایی برای حالت مکالمه و دوربین وجود دارد که گوگل لنز را راه‌اندازی می‌کنند.

در گوشه سمت چپ بالای برنامه می‌توانید به عبارات و رونوشت‌های ذخیره‌شده دسترسی داشته باشید و با ضربه زدن روی آواتار خود، بخش تاریخچه برای شما باز خواهد شد. البته گوگل در مقایسه با نسخه اندروید، برخی قابلیت‌ها مانند فشار طولانی و کشیدن انگشت روی زبان‌ها برای جابجایی سریع را به نسخه iOS اضافه نکرده است.

برای بخش لهجه‌ها نیز، گوگل ترنسلیت فقط از رنگ آبی استفاده می‌کند و ویژگی تغییر پویا طراحی براساس کاغذ دیواری را به این نسخه اضافه نکرده است. اهداف لمسی بزرگ‌تر و عدم وجود سایه/صافی از دیگر جنبه‌های این زبان طراحی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما