لو رفتن کد منبع لیگ آو لجندز در پی یک حمله‌ی سایبری

به نظر می‌رسد که در پی یک حمله‌ی سایبری به رایوت گیمز (Riot Games)، سورس کد بازی‌های لیگ آو لجندز و Teamfight Tactics لو رفته است.

رایوت گیمز بلافاصله پس از سرقت سورس کد بازی های ذکر شده توسط هکرها، ایمیل باج‌گیری نیز دریافت کرده است. البته ظاهرا این حمله همچنین پلتفرم ضد تقلب آن‌ها را هدف قرار داده است که اصلا خبر خوبی نیست. در ادامه بیانیه‌ی شرکت آمده است:

نیازی به گفتن نیست اما ما قرار نیست که پولی بپردازیم. هرچند که این حمله زیرساخت‌های ما را مختل کرده و ممکن است در آینده مشکلاتی ایجاد کند، با این حال مهمتر از همه، ما مطمئن هستیم که اطلاعات شخصی هیچ بازیکنی در معرض خطر قرار نگرفته است.

با توجه به گفته‌ی رایوت گیمز خوشبختانه بازیکنان نگرانی خاصی از بابت سرقت اطلاعات شخصی خود نخواهند داشت. این شرکت در ادامه افزود که در حال کار برای ارزیابی تأثیر افشای سورس کدها بر سیستم ضد تقلب است زیرا این موضوع می‌تواند احتمال ظهور بات‌های تقلب جدید را افزایش دهد. از طرفی به عنوان بخشی از اطلاعات لو رفته، تعدادی از موارد و محتوای آزمایشی بازی نیز افشا شده که رایوت گیمز اعلام کرده که با توجه به آزمایشی بودن این موارد، هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده در بازی در دسترس قرار گیرند.

گفتنی است که این حمله‌ی سایبری به مقامات قانونی گزارش شده و رایوت گیمز بیان کرده که تحقیقات در حال انجام است و گزارش کاملی را در مورد این حمله در آینده منتشر خواهد کرد. این کمپانی همچنین تایید کرده که رفع مشکل امنیتی نیز در حال انجام است و دیگر شاهد این اتفاق نخواهیم بود. از طرفی خبر خوشحال‌کننده این است که به نظر می‌رسد این حمله دیگر بازی‌ این کمپانی یعنی ولورانت را تحت تاثیر خود قرار نداده است.

در نهایت با توجه به حمله‌ی سایبری ذکر شده، انتشار به‌روزرسانی برای هر دو بازی یعنی لیگ آو لجندز و Teamfight Tactics فعلا به تعویق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما