قوانین سختگیرانه‌تری از سوی اتحادیه اروپا بریا گوگل، متا و توییتر

شرکت‌های گوگل، متا و توییتر با توجه به تعداد کاربران ماهانه اعلام شده توسط خودشان، با قوانین سخت‌گیرانه‌تر اتحادیه اروپا در زمینه محتوای آنلاین روبرو خواهند شد.

براساس گزارش رویترز، قوانین جدید اتحادیه اروپا که با نام قانون خدمات دیجیتال (DSA) شناخته می‌شود، شرکت‌هایی با بیش از 45 میلیون کاربر را به عنوان پلتفرم‌های آنلاین بسیار بزرگ معرفی می‌کند که موظف به انجام تعهداتی مانند مدیریت ریسک و حسابرسی خارجی و مستقل هستند. آن‌ها همچنین ملزم به اشتراک‌گذاری داده‌های خود با مقامات و محققان و همچنین اتخاذ یک منشور اخلاقی هستند.

کمیسیون اروپا تا امروز (28 بهمن) به پلتفرم‌های آنلاین و موتورهای جستجو فرصت داده بود تا میزان کاربران فعال ماهانه خود را اعلام کنند. همچنین این پلتفرم‌های آنلاین بسیار بزرگ چهار ماه فرصت دارند تا قوانین اتحادیه اروپا را رعایت کنند و در صورت عدم پیروی از آن‌ها، جریمه خواهند شد.

تعداد کاربران فعال ماهانه گوگل، توییتر و متا

توییتر اعلام کرد که در 45 روز گذشته، به‌طور میانگین ماهانه 100.9 میلیون کاربر در اتحادیه اروپا داشته است. گوگل به تفکیک سرویس‌های خود این میزان را اعلام کرده و طبق گفته آن، میانگین ماهانه کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند در گوگل مپس 278.6 میلیون، در گوگل پلی 274.6 میلیون، در موتور جستجو گوگل 332 میلیون، در گوگل شاپینگ 74.9 میلیون و در یوتیوب 401.7 میلیون نفر بوده است.

متا نیز اخیراً اعلام کرده بود که در شش ماهه آخر سال 2022 به‌طور میانگین 255 میلیون کاربر فعال ماهانه در فیسبوک و حدود 250 میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام داشته است.

با این وجود، تعداد کاربران فعال ماهانه غول‌های فناوری از مرز 45 میلیون کاربره اتحادیه اروپا فراتر رفته و آن‌ها باید تا زمان اعلام شده از قوانین سختگیرانه جدید اتحادیه اروپا پیروی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما