فروختن 3.9 میلیارد دلار سهام تسلا توسط ایلان ماسک

ماسک در سال جاری حدود 20 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخته و اکنون حدود 135 میلیون سهام را در اختیار دارد.

بر‌اساس فرم‌هایی که اخیراً در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شده، ایلان ماسک 19.5 میلیون از سهام تسلا خود را به ارزش 3.4 میلیارد دلار فروخته است. با این فروش، سهام فروخته‌شده ماسک از تسلا در سال جاری میلادی به حدود 20 میلیارد دلار می‌رسد که بخش عمده‌ای از آن برای تأمین مالی خرید 44 میلیارد دلاری توییتر بوده است.

ماسک در سال 2021 تقریباً 22 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت؛ سالی که ارزش سهام این شرکت بیش از 50 درصد رشد کرد. او در آوریل امسال نیز 8.4 میلیارد دلار و در ماه آگوست 6.9 میلیارد دلار از سهام تسلا را واگذار کرد. پس از فروش ماه آوریل، او در توییتی نوشت: «پس از امروز فروش دیگری برای TSLA برنامه‌ریزی نشده است.» او در ماه آگوست نیز یک‌بار دیگر ادعا کرده بود که فروش سهامش تمام شده است.

سهام فعلی ایلان ماسک در تسلا

طبق گزارش گاردین، ماسک که ثروتمندترین فرد جهان است، اکنون حدود 135 میلیون سهام تسلا را در اختیار دارد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که تسلا چند هفته پیش از سود 3.3 میلیارد دلاری و درآمد 21.45 میلیارد دلاری خود برای سه ماهه سوم خبر داد که کمتر از انتظارات وال استریت بود. ارزش تسلا در سال جاری حدود 46 درصد کاهش یافته و دارایی ماسک به کمتر از 200 میلیارد دلار رسیده است.

معامله بین ماسک و توییتر 2 هفته قبل نهایی شد و مدیرعامل جدید این شبکه اجتماعی، بلافاصله «پاراگ آگراوال» و چندین مدیر ارشد آن را اخراج کرد. همچنین ماسک هزینه سرویس بلو این پلتفرم را به ماهی 8 دلار تغییر داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما