فایزر قصد دارد به بیش از 1.2 میلیارد نفر در کشورهای کم درآمد داروی بدون سود بدهد

فایزر با برنامه خود که «توافق برای جهانی سالم‌تر» نام دارد، می‌خواهد داروهایش را در دسترس حدود 1.2 میلیارد نفر در کشورهای فقیر قرار دهد.

به گفته شرکت داروسازی آمریکایی فایزر، مجموعه کامل داروهای این شرکت ازجمله داروهای بدون ثبت اختراع مانند شیمی‌درمانی و درمان‌های سرطان دهان، بدون سود در اختیار 45 کشور کم‌درآمد جهان قرار می‌گیرد.

طبق گزارش رویترز، شرکت فایزر درباره برنامه خود که «توافق برای جهانی سالم‌تر» نام دارد و هدف آن افزایش دسترسی برخی از فقیرترین کشورهای جهان به درمان‌های نوآورانه است، گفت که اکنون در مجموع 500 محصول را ارائه خواهد کرد.

ارائه بدون سود داروهای فایزر

این تصمیم که در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس، سوئیس اعلام شد، محصولات این شرکت را در دسترس حدود 1.2 میلیارد نفر از مردمان فقیرترین کشورهای جهان ازجمله افغانستان، هائیتی، کره شمالی و قرقیزستان قرار می‌دهد.

علاوه‌بر داروهای اشاره شده، این طرح همچنین شامل طیف گسترده‌ای از آنتی بیوتیک‌ها می‌شود که به گفته شرکت، این امر در زمینه هزینه و خطرات مربوط به مقاومت آنتی‌بیوتیکی کمک خواهد کرد. همچنین از حدود 1.5 میلیون مرگ ناشی از عفونت‌های باکتریایی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بهداشتی جلوگیری می‌کند.

براساس گزارش فوربس، فایزر همچنین اعلام کرده است که واکسن‌ها و داروهای جدید را نیز پس از راه‌اندازی به این طرح اضافه خواهد کرد.

زمانی که غول داروسازی آمریکایی در مه 2022 این برنامه را راه‌اندازی کرد، فقط داروهای ثبت‌شده توسط خود ازجمله Paxlovid برای درمان کووید-19 و داروی پرفروش Ibrance برای درمان سرطان سینه را بدون سود ارائه کرده بود.

در آخرین گزارش‌های مربوط به فایزر اعلام شده بود که این شرکت در حال توسعه اپلیکیشن تشخیص کرونا از طریق سرفه است و برای آن تاکنون حدود 120 میلیون دلار هزینه کرده است. محققان متوجه شده‌اند که این سیستم می‌تواند 92 درصد موارد مثبت کووید را تنها از طریق صدای سرفه تشخیص دهد و به همین دلیل غول داروسازی آمریکایی هزینه زیادی روی آن کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین دیدگاه