طرح خلاقانه جزیره ای با پنل هایی برای دنبال کردن خورشید در یک شرکت پرتغالی

شرکت SolarisFloat برای اولین بار جزیره‌ خورشیدی روی دریاچه‌ای در هلند ایجاد کرده که پنل‌های متحرک آن جهت تابش خورشید را دنبال می‌کنند.

شرکت پرتغالی SolarisFloat برای اولین‌بار جزیره‌ خورشیدی روی دریاچه‌ای در هلند ایجاد کرده که پنل‌های متحرک آن جهت تابش خورشید را دنبال می‌کنند. این رویکرد خلاقانه باعث شده تا تولید انرژی این جزیره حدود ۴۰ درصد افزایش ‌یابد.

این شرکت برای استفاده از انرژی خورشیدی رویکرد خلاقانه‌ای را دنبال کرده است که با راهکارهای در پیش گرفته شده سایر شرکت‌های این‌چنینی متفاوت است. گفتنی است موتورهای الکتریکی برای حرکت پنل‌ها و تغییر جهت آنها به سمت خورشید، مصرف انرژی پایینی دارد و در‌واقع کمتر ار ۰.۵ درصد کل انر‌ژی تولید‌شده را مصرف می‌کنند. این تأسیسات که PROTEVS نام دارد، اولین جزیره خورشیدی شناور با فناوری ردیابی خورشید است.

جزیره خورشیدی متحرک، نوآوری در تولید انرژی برق

جزیره خورشیدی مذکور در Oostvoorne Meer یعنی دریاچه‌ای در جنوب غربی هلند راه‌اندازی شده است. تأسیسات PROTEVS متشکل از ۱۸۰ پنل خورشیدی متحرک، دارای ظرفیت نصب‌شده در مجموع حداکثر توان ۷۳ کیلووات است و تولید انرژی را تا ۴۰ درصد افزایش می‌دهد. به‌لطف فناوری پیشرفته، پنل‌های دو‌طرفه با حرکت خورشید می‌چرخند. در‌واقع در این تأسیسات، دو راهکار را در پیش گرفته است. راهکار اول PROTEVS+ است که دارای ۱۸۰ ماژول دو محوره است که در آن پنل‌ها به‌صورت عمودی حرکت می‌کنند و دارای قطر ۳۸ متر و مساحت ۱۴۴۴ متر مربع هستند.

راهکار دوم، PROTEVS Single360 است که پنل‌ها روی یک محور حرکت می‌کنند و دارای ماژول‌های PV در شیب ثابت ۱۰ درجه بوده از ۳۶۰ ماژول بهره می‌برند. این راهکار دارای ظرفیت نصب‌شده ۱۴۷ کیلووات بر ثانیه برای پنل‌های ۴۱۰ وات است.

با توجه به توضیحات شرکت Solaris Float، راهکارهای تأسیسات PROTEVS ماژولار، قابل جدا‌شدن و مقیاس‌پذیر هستند و فرایند نصب آسانی دارند. از آنجایی که می‌توان آنها را جدا کرد، می‌توان جزیره‌های بزرگ و شناور دیگری نیز ایجاد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما