شروع به کار کردن سیستم ذخیره انرژی اروپا در کشور بریتانیا

شرکت Harmony Energy می‌گوید بزرگ‌ترین سیستم ذخیره‌سازی انرژی باتری اروپا آماده استفاده شده و می‌تواند انرژی 300 هزار خانه را تأمین کند.

ایستگاهی که به‌عنوان بزرگ‌ترین سیستم باتری ذخیره‌سازی انرژی در اروپا شناخته می‌شود، در کاتینگهام بریتانیا شروع به کار کرد. گفته شده است که این مرکز می‌تواند برق لازم برای حدود 300 هزار خانه را به‌مدت دو ساعت تأمین کند.

مرکز Pillswood توسط شرکت انرژی‌های تجدیدپذیر Harmony Energy ساخته شده و از فناوری‌های شرکت تسلا استفاده می‌کند. این مرکز می‌تواند در هر چرخه حداکثر 196 مگاوات ساعت انرژی ذخیره کند. این انرژی معمولاً از منابع انرژی تجدیدپذیر مثل توربین‌های بادی یا پنل‌های خورشیدی ذخیره می‌شود.

باتری بزرگ بریتانیا در کنار نیروگاه Creyke Beck ساخته شده که به Dogger Bank متصل خواهد شد. این نیروگاه بادی که بزرگ‌ترین نیروگاه بادی دنیا خواهد بود، قرار است در آینده در نزدیکی دریای شمال راه‌اندازی شود.

ذخیره‌سازی انرژی‌های پاک ضروری است

«پیتر کاوانا»، مدیر Harmony Energy می‌گوید: «سیستم‌های باتری ذخیره‌سازی انرژی برای استفاده حداکثری از توانایی‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در بریتانیا ضروری هستند و امیدواریم که این مرکز خاص بتواند یورک‌شر را به‌عنوان پیشگامی در زمینه انرژی‌های سبز معرفی کند.»

این پروژه‌ها علاوه بر کمک‌کردن به کاهش تولید کربن، به بریتانیا اجازه می‌دهند تا از نظر تأمین انرژی، آینده خود را تضمین کرده و وابستگی کمتری به واردات گاز از کشورهای خارجی داشته باشد. این سیستم که از هوش مصنوعی تسلا استفاده می‌کند تا تأمین انرژی را به سطح تقاضا برساند، در دو مرحله در دسامبر 2022 و مارس 2023 به‌طور کامل فعال خواهد شد.

شرکت Harmony Energy می‌گوید راه‌اندازی این مرکز با هدف پشتیبانی از شبکه ملی برق بریتانیا صورت گرفته تا به تأمین انرژی لازم برای خانه‌ها در طول زمستان چالش‌برانگیز پیش رو کمک کند. Ofgem، رگولاتور انرژی بریتانیا پیش‌تر هشدار داده بود که با توجه به جنگ روسیه و اوکراین و مشکلات تأمین گاز، ریسک کمبود انرژی این کشور را تهدید می‌کند.

انجمن ذخیره‌سازی انرژی اروپا (EASE) تخمین زده است که نیاز آنها برای ذخیره‌سازی انرژی تا سال 2030 به 200 گیگا‌وات و تا سال 2050 به 600 گیگاوات خواهد رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما