سامسونگ : سال بعد 270 میلیون گوشی میفروشیم

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد سال آینده ۲۷۰ میلیون گوشی تاشو بفروشد و همچنین امیدوار است گوشی‌های تاشو در رسیدن به این هدف نقش مهمی را ایفا کنند.

سامسونگ انتظار دارد امسال بتواند ۲۶۰ میلیون گوشی هوشمند را در مجموع به فروش برساند که این میزان شامل گوشی‌های تاشو هم می‌شود. اما طبق اطلاعاتی که به‌تازگی منتشر شده، ظاهرا این شرکت در نظر دارد در سال آینده میزان فروش گوشی‌های خود را در مقایسه با امسال ۱۰ میلیون افزایش داده و به ۲۷۰ میلیون برساند.

در سال ۲۰۱۷ سامسونگ دوران بسیار خوبی را سپری کرد چرا که در طول آن سال توانست ۳۲۰ میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند. از آن زمان تاکنون که تقریبا ۵ سال هم می‌گذرد، این شرکت کره‌ای هیچوقت نتوانسته از لحاظ فروش گوشی از مرز ۳۰۰ میلیون دستگاه عبور کند. سال گذشته هدفی که سامسونگ برای فروش گوشی داشت ۲۵۰ میلیون گوشی بود که امسال آن را ۱۰ میلیون افزایش داده است. حال انتظار دارد به لطف حضور گوشی‌های تاشو در بازار و استقبال خوب کاربران از آن‌ها، به همین میزان در سال آینده هم از لحاظ فروش پیشرفت داشته باشد.

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد استراتژی خود را به شکل محسوسی در مقایسه با قبل تغییر دهد. این شرکت کره‌ای که بیشتر به خاطر گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی توانسته بود سهم بزرگی از بازار را تصاحب کند، این‌بار تصمیم دارد روی تولید و عرضه‌ی محصولاتی کار کند که در دسته‌ی پریمیوم قرار دارند و قیمت آن‌ها نیز به مراتب بالاتر از میان‌رده‌هاست. این دقیقا جایی است که گوشی‌های تاشو وارد داستان می‌شوند، محصولاتی که شرکت‌های چینی هم مشغول ساخت آن‌ها هستند اما سامسونگ به لطف دو گوشی زد فولد و زد فلیپ توانسته بالاتر از همه‌ی آن‌ها نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند.

سامسونگ انتظار دارد در سال ۲۰۲۵، میزان فروش گوشی‌های تاشو از سری گلکسی S هم بیشتر شود یا به عبارتی دیگر تا آن موقع دیگر کاربران گوشی‌های تاشو را به هر گوشی دیگری ترجیح بدهند. همچنین شایعه شده که این شرکت می‌خواهد در همان سال از گوشی تاشو از سری گلکسی A هم رونمایی کند تا بدین ترتیب برای کاربرانی با بودجه‌ی محدود هم گزینه‌های تاشو برای خرید در دسترس قرار داشته باشد. همچنین سامسونگ انتظار دارد در سال ۲۰۲۴، فروش گوشی‌های تاشو در بازار رشدی ۸۰ درصدی را شاهد باشد.

به صورت کلی برنامه‌ی این شرکت برای سال آینده باز هم به شکل قابل توجهی به سری گلکسی A وابسته است چرا که گفته می‌شود سامسونگ می‌خواهد ۲۱۰ میلیون دستگاه از این سری و ۶۰ میلیون دستگاه از سری گلکسی S و زد را به فروش برساند. البته اگر بخواهیم فقط راجع به فروش گوشی‌های تاشو صحبت کنیم، باید این احتمال را هم در نظر بگیریم که اگر شرکت‌های چینی بیشتری در سال آینده گوشی‌های تاشوی خود را که این روزها غالبا در بازار چین در دسترس هستند در بازار جهانی هم عرضه کنند، ممکن است معادلات سامسونگ برهم بریزد.

شرکت‌های چینی در زمینه‌ی قیمت‌گذاری محصولات خود اندکی معقولانه‌تر از سامسونگ رفتار می‌کنند و ممکن است توجه کاربران بیشتری را به سمت نمایندگان تاشوی خود جلب کنند. در نتیجه سامسونگ هم شاید نتواند به آن میزانی که مد نظر دارد گوشی تاشو بفروشد. هرچند منبع این خبر مدعی شده سامسونگ سال بعد گلکسی زد فلیپ ۵ و زد فولد ۵ را با طراحی بهتر، کیفیت بیشتر، دوام بالاتر و چین‌خوردگی بسیار کمتر در مرکز نمایشگر راهی بازار خواهد کرد. حال باید دید آیا این گفته‌ها به حقیقت تبدیل می‌شود یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما