ساخت اپ‌های واقعیت افزوده توسط هدست اپل بسیار ساده تر است

بر اساس گزارش سایت The Information، اپل روی تعدادی ابزار نرم‌افزاری کار می‌کند که به توسعه‌دهندگان و کاربران هدست این شرکت اجازه می‌دهد به راحتی اپ‌های واقعیت افزوده را توسعه دهند.

در این گزارش آمده که اپل می‌خواهد این امکان را برای افرادی که توانایی کدنویسی ندارند هم فراهم کند. ظاهرا حتی با استفاده از دستیار صوتی سیری انجام این کار امکان‌پذیر خواهد بود و در نهایت می‌توانند این اپ‌ها را در اپ استور قرار دهند تا دیگر افراد امکان استفاده از آن‌ها را داشته باشند. به عنوان مثال، این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد که یک اپلیکیشن با حیوانات مجازی که در یک اتاق و اطراف اشیاء واقعی حرکت می‌کنند، توسعه دهند و برای انجام این کاری نیازی به طراحی حیوان از صفر، برنامه‌نویسی انیمیشن‌ها و انجام محاسبه برای حرکت حیوانات در یک فضای سه‌بعدی نخواهند داشت.

در همین زمینه مثلا می‌توانیم به Minecraft و Roblox که به کاربران اجازه می‌دهند به راحتی ابزار و جهان‌های سه‌بعدی را ایجاد کنند. اپل در سال ۲۰۱۷ یک استارت‌آپ به نام Fabric Software را تصاحب کرد که با استفاده از تکنولوژی‌های این استارت‌آپ موفق به توسعه‌ی این قابلیت و ابزارها شده است. باید خاطرنشان کنیم همین حالا هم اپل ابزارهایی را برای آیفون و آیپد ارائه کرده که که در زمینه‌ی ایجاد محتواهای واقعیت افزوده می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

باید خاطرنشان کنیم که بر اساس این گزارش، اپل در سال ۲۰۲۱ این ابزار را به برخی افراد نشان داده و بنابراین مشخص نیست که آیا در حال حاضر همچنان این پروژه در دست توسعه قرار دارد یا نه. در ضمن اپل توجه ویژه‌ای به محتواهای واقعیت افزوده برای اولین هدست خود نشان داده و مدیران این شرکت به‌خصوص محتواهای مربوط به حوزه‌های سلامتی و تندرستی را در اولویت قرار داده‌اند.

بنا به گزارش‌‌های دریافتی، هدست اپل از رابط کاربری مشابه iOS بهره می‌برد و مجهز به سنسورهای پیشرفته برای ردیابی چشم و جرکات دست است. ظاهرا اپل قصد دارد ابزارهای نرم‌افزاری برای این هدست را در رویداد WWDC که اوایل تابستان برگزار می‌شود، معرفی کند و خود هدست هم تا پایان ۲۰۲۳ از راه می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما