در تحریم صادرات فناوری علیه چین، ژاپن و هلند هم به آمریکا ملحق می‌شوند

()

گفت‌وگوها میان آمریکا، ژاپن و هلند بر سر گسترش تحریم صادرات فناوری‌های نیمه‌رسانا علیه چین ظاهراً منجر به توافق میان طرفین شده است. حالا به‌نظر می‌رسد که این سه کشور به یک رویکرد مشترک برای توسعه چتر تحریم‌ها علیه چین رسیده‌اند.

به‌گزارش TheRegister، منابع آگاه می‌گویند براساس مذاکرات میان آمریکا، ژاپن و هلند، طرفین قرار است با سازوکاری متحد به تحریم صادرات فناوری به چین بپردازند. فعلاً جزئیات دقیقی از این توافق منتشر نشده است و به احتمال زیاد با توجه به حساسیت‌های شدیدی که روی این مسئله وجود دارد، احتمالاً هرگز اطلاعاتی به‌صورت عمومی در این باره به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که ژاپن و هلند توافقی را امضا کرده‌اند که آن‌ها را با اهداف آمریکا در جلوگیری از توسعه صنعت نیمه‌رساناهای چین همسو می‌کند. ایالات متحده امیدوار است که با این کار مانع از رشد اقتصادی و راهبردی رقیب آسیایی خود شود و جلوی پیشرفت فناوری‌های نظامی را هم بگیرد.


چین هم تحریم‌هایی را علیه کشورهای غربی در نظر می‌گیرد

در آن سو، چین هم تحریم‌هایی را برای صادرات فناوری‌های خود در نظر گرفته است. وزارت بازرگانی این کشور اخیراً پیش‌نویس جدیدی از تحریم‌های فناوری را تهیه کرده که در آن به فناوری‌های آماده‌سازی ویفرهای سیلیکونی فتوولتائیک هم اشاره شده است. این فناوری در ساخت پنل‌های خورشیدی استفاده می‌شود.

این کشور بر بازار تولید سلول‌های خورشیدی فتوولتائیک سلطه دارد و بیش از 80 درصد تولیدات این فناوری را در دست گرفته است. از آن‌جایی که تقاضا برای این پنل‌های خورشیدی روبه‌افزایش است، اگر این کشور اجازه صادرات این فناوری را ندهد، کشورهای رقیب کار سختی برای ورود به این بازار خواهند داشت.

این اتفاقات در مجموع می‌تواند احداث کارخانه توسط شرکت‌های چینی در خارج از خاک این کشور را دشوارتر کند. به‌نظر می‌رسد که نبرد اقتصادی آمریکا و چین در حوزه فناوری به نقطه مهمی رسیده است که می‌تواند تأثیر بزرگی بر بازارهای مختلف بگذارد.

چقدر این پست مفید بود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به پست امتیاز دهید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما