برای بازی گاد آو وار رگناروک روی کامپیوتر نیاز به ساخت اکانت پلی‌استیشن دارد

کمپانی سونی در جریان نمایش بازی‌های خود در مراسم استیت آو پلی اخیر از پورت پی‌سی بازی گاد آو وار رگناروک (God of War: Ragnarök) رونمایی کرد. با این حال پستی که در رابطه با این بازی در وبلاگ پلی استیشن قرار گرفت، فاش کرد گیمر برای تجربه این اثر روی کامپیوترهای شخصی، نیازمند حساب PSN (اکانت پلی استیشن نتورک) خواهد بود.

صفحه استیم بازی هم ضمن تایید این مساله، یادآور شد: «حساب شبکه پلی استیشن، مشروط به شرایط خدمات پلی استیشن و توافقنامه کاربر الزامی است». همچنین این موضوع طی بیانیه‌ای در ابتدای رویداد استیت آو پلی تایید شد: «بازی‌های بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی برای رایانه‌های شخصی نیازمند حساب کاربری شبکه پلی استیشن هستند».

جالب است بدانید این اتفاق تا پیش از این تنها برای عناوین آنلاین و چندنفره پلی استیشن روی پی‌سی افتاده بود و این در حالی است که بازی گاد آو وار رگناروک اثری تماما تک‌نفره است. بنابراین این محدودیت بدان معناست که این بازی در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا که شبکه پلی استیشن در آن‌ها در دسترس نیست، موجود نخواهد شد.

بد نیست اشاره کنیم کمپانی سونی قبلا در اقدامی عجیب، الزام مشابهی را برای بازی هل‌دایورز ۲ (Helldivers 2) در نظر گرفته بود که با انتقاد شدیدا منفی کاربران مواجه شد و نتیجه بحث‌برانگیزی در پی داشت.

اوایل ماه می بود که سونی اعلام کرد داشتن حساب PSN در بازی هل‌دایورز ۲ اجباری خواهد شد و گیمرها باید نهایتا تا تاریخ ۴ ژوئن اکانت‌های استیم و پلی استیشن خود را به هم متصل کنند. در نتیجه‌ی این رویکرد سونی، بازی در ۱۷۷ کشور دنیا (به‌خاطر در دسترس نبودن شبکه پلی استیشن) حذف شد. در ادامه این خبر با واکنش شدید بازیکنان رو‌به‌رو شد و بازی در کمتر از ۴۸ ساعت با بیش از صدهزار نقد منفی در استیم مواجه شد.

پس از این اتفاق، سونی با کنار گذاشتن این الزام، بالاخره تسلیم شد و اعلام کرد آن‌ها در حال یادگیری بهترین چیز برای بازیکنان پی‌سی هستند. بعد از این هم استودیوی ساکرپانچ بلافاصله تایید کرد که برای تجربه بخش داستانی و تک‌نفره بازی گوست آو سوشیما (Ghost of Tsushima) نیازی به حساب PSN نخواهید داشت. با این حال برای ورود به بخش آنلاین بازی این مورد همچنان اجباری است.

پورت پی‌سی بازی God of War: Ragnarök در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۹ شهریور ۱۴۰۳) منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما