بازی فال‌آوت ۴ پس از پخش سریال ۷۵۰۰ درصدی افزایش فروش داشته

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، فروش بازی‌های سری نقش‌آفرینی فال‌اوت (Fallout) در سراسر اروپا افزایش یافته است و فال‌اوت ۴ پرفروش‌ترین بازی هفته شده است.

فروش فال‌اوت ۴ بیش از ۷۵۰۰ درصد در هفته‌ای که گذشت در سراسر اروپا افزایش یافته است. این داده‌ از GSD آمده که فروش بازی‌های دیجیتال را در تمام بازار‌های اروپایی و فروش فیزیکی را در تمام کشور‌های بزرگ اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا را بررسی می‌کند. افزایش فروش بازی‌های سری فال‌اوت دو دلیل اصلی دارد. دلیل اول پخش سریال تلویزیونی این سری از آمازون پرایم است که به شدت موفق بوده و مخاطبان زیادی را جذب خود کرده است. دلیل دوم تخفیف‌های سنگین بازی‌ها روی همه‌ی پلتفرم‌ها بوده است که بعضا تا ۷۵ درصد کاهش در قیمت را شامل شده است.

اکثر فروش‌های فال‌اوت ۴ در هفته‌ی گذشته روی رایانه‌های شخصی بوده که ۶۹ درصد از کل فروش را تشکیل می‌‌دهد. طبیعتا ۳۱ درصد فروش باقی‌مانده از پلتفرم‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس حاصل شده است. با این حال، شایان ذکر است که این بازی به صورت رایگان برای مشترکین سرویس گیم پس، آمازون لونا و پلی‌استیشن پلاس اکسترا در دسترس است. آپدیت نسل نهمی این بازی در ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس منتشر خواهد شد.

در همین حال، گفتنی است که بازی فال‌اوت ۷۶ با ۸۵ درصد فروش روی رایانه‌های شخصی در رتبه‌ی ۸ قرار دارد و مانند فال‌اوت ۴ روی گیم‌پس و پلی‌استیشن پلاس در دسترس است. فال‌اوت: نیو وگاس و فال‌اوت ۳ به ترتیب در رده‌های بعدی جدول ده بازی برتر قرار دارند. در این میان مجموعه‌ی فال‌اوت کلاسیک در رتبه‌ی ۴۳، فال‌اوت ۲ در رتبه‌ی ۵۷ و فال‌اوت ۱ در رتبه‌ی ۷۰ قرار دارد. البته با ادامه‌ی محبوبیت سریال، انتظار می‌رود که این بازی‌ها برای مدت بیشتری در بین پرفروش‌ترین بازی‌ها باشند.

در ادامه می‌توانید ده بازی پرفروش برتر را مشاهده کنید.

عنوان بازی جایگاه
Fallout 4 ۱
Helldivers 2 ۲
EA Sports FC 24 ۳
Grand Theft Auto 5 ۴
Modern Warfare 3 ۵
Red Dead Redemption 2 ۶
Hogwarts Legacy ۷
Fallout 76 ۸
Fallout: New Vegas ۹
Fallout 3 ۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما