بازسازی رزیدنت اویل ۴ پشتیبانی از پلی‌استیشن وی‌آر ۲ را رایگان دریافت می‌کند

طبق گفته‌ی کمپانی کپ‌کام (Capcom)، توسعه‌ی حالت واقعیت مجازی بازسازی رزیدنت اویل ۴ به طور رسمی آغاز شده است.

بازسازی یکی از بهترین نسخه‌های سری ترس و بقای رزیدنت اویل برای عرضه در ماه آینده‌ی میلادی آماده می‌شود و با وجود اینکه یکی از موردانتظارترین بازی‌های سال است، هنوز چیزهای زیادی در مورد این بازی از جمله نسخه‌ی پلی‌استیشن وی‌ار ۲ آن وجود دارد که اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست. حال کپ‌کام در روز انتشار جدیدترین هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن یعنی ۲۲ فوریه (۳ اسفند)، اعلام کرده است که حالت واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۴ پس از عرضه‌ی بازی در دسترس قرار خواهد گرفت. این حالت در قالب یک محتوای دانلودی به صورت رایگان قابل تجربه خواهد بود.

رزیدنت اویل ۴ ابتدا در ژانویه‌ی ۲۰۰۵ برای گیم‌کیوب منتشر شد. این بازی در اواخر سال ۲۰۰۵ به پلی‌استیشن ۲ منتقل شد و در ادامه برای بسیاری از سیستم‌هایی که چندین نسل از کنسول‌ها را در بر می‌گیرند، منتشر شد. در سال ۲۰۲۰، استودیوی Armature Games بازی را در موتور بازی‌سازی یونیتی به عنوان یک اثر واقعیت مجازی و به طور انحصاری برای هدست Oculus Quest 2 بازسازی کرد. علی‌رغم اینکه این بازی در حال حاضر نسخه‌ی بازسازی شده‌ای را در قالب Resident Evil 4 VR دریافت کرده است، انحصاری بودن آن برای هدست ذکر شده به این معنی است که کپ‌کام قادر به آوردن بازی به پلی‌استیشن وی‌آر ۲ نیست. در عوض، این ناشر قرار است از نسخه‌ای جدیدی متناسب با قابلیت‌های هدست جدید پلی‌استیشن رونمایی کند.

کپ‌کام هنوز اعلام نکرده است که آیا این نسخه مانند نسخه‌ی واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۷ روی پلی‌استیشن وی‌آر و به‌روزرسانی آینده‌ی واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۸ برای پلی‌استیشن وی‌آر ۲ کل بازی را پوشش خواهد داد یا خیر. البته گفتنی است که یکی از دلایلی این بازی‌ها به خوبی با واقعیت مجازی سازگار بودند، زاویه‌ی دید اول شخص بازی‌ها بود. از سوی دیگر رزیدنت اویل ۴ در حالت کلی به صورت سوم شخص توسعه یافته است.

همچنین این احتمال وجود دارد که حالت واقعیت مجازی بازی فقط حالت Mercenaries را پوشش دهد. هرچند این حالت و بخش داستانی مستقل با نقش‌آفرینی ایدا وانگ برای بازسازی رزیدنت اویل ۴ تاکنون تایید نشده‌اند. در هر صورت اطلاعات زیادی از این نسخه در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد که این بازی در رویداد State of Play آینده حضور پیدا کند. بنابراین طرفداران می‌توانند به زودی شاهد بخشی از محتوای واقعیت مجازی باشند.

بازسازی رزیدنت اویل ۴ در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۲۳ (۴ فروردین ۱۴۰۲) برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. همانطور که ذکر شد، توسعه‌ی حالت واقعیت مجازی بازی به تازگی آغاز شده و احتمالا به این زود‌ی‌ها شاهد آن نخواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما