انویدیا به جمع ۳ تریلیون دلاری‌ها پیوست

انویدیا به تازگی با پشت سر گذاشتن اپل در جدول با ارزش‌ترین برندهای جهان، به ارزش ۳ تریلیون دلار رسید و توانست در رده‌ی دوم از این حیث قرار بگیرد.

انویدیا طی چند سال اخیر و به خاطر رشد چشمگیر تقاضا برای هوش مصنوعی، توانسته جایگاه خوبی را در جدول با ارزش‌ترین برندهای جهان برای خود دست و پا کند. اما شاید کمتر کسی انتظار این را داشت که انویدیا موفق به پشت سر گذاشتن اپل و رسیدن به جایگاه دوم از این حیث شود.

با این حال این اتفاق رخ داد و انویدیا حالا با ارزش تقریبا ۳ تریلیون دلار، در جایگاه دوم با ارزش‌ترین برند دنیا قرار گرفته است. ارزش هر سهم انویدیا حالا با رشدی چهار درصدی نسبت به روز قبل مواجه شده و به ۱٫۲۱۹ دلار رسیده است. علاوه بر این‌ها، ارزش سهام این شرکت هم در پنج سال اخیر چیزی حدود ۳٫۲۲۴٪ رشد داشته است.

انویدیا برای پشت سر گذاشتن اپل فقط به سه ماه زمان نیاز داشت!

اپل در سال ۲۰۲۲ موفق شد به اولین شرکت آمریکایی تبدیل شود که با ارزش بیش از ۳ تریلیون دلار،‌ به رتبه‌ی نخست باارزش‌ترین برند جهان تکیه می‌زند. اما این صدرنشینی فقط دو سال طول کشید چرا که مایکروسافت اخیرا توانست این موفقیت را به عنوان دومین شرکت آمریکایی تکرار کرده و اپل را پشت سر بگذارد. در حالی که خیلی‌ها تصور می‌کردند رتبه‌های نخست و دوم بین اپل و مایکروسافت جابجا شود انویدیا غافلگیرکننده ظاهر شد و توانست به رتبه‌ی دوم برسد.

انویدیا زمستان سال گذشته توانست به ارزش ۲ تریلیون دلار دست پیدا کند و جالب اینجاست که ۳ تریلیون دلاری شدن این شرکت حتی یک سال هم طول نکشید. در واقع انویدیا برای پشت سر گذاشتن اپل فقط به سه ماه زمان نیاز داشت.

انویدیا در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی و همچنین تراشه‌های گرافیکی فعالیت می‌کند و شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، گوگل، متا و… هم از جمله شرکای تجاری و مشتریان بزرگ آن به حساب می‌آیند. با افزایش روزافزون کاربرد هوش مصنوعی در زندگی کاربران، انویدیا پیش‌بینی می‌کند که رشد ارزش آن روند رو به رشد خود را حفظ کند. حال باید دید آیا غول سبز می‌تواند مایکروسافت را هم پشت سر بگذارد و به باارزش‌ترین برند جهان تبدیل شود یا خیر.

این پیشرفت ناگهانی و شگفت‌انگیز انویدیا نشان می‌دهد که هوش مصنوعی حتی در ابتدای مسیر خودش هم توانسته یک دگرگونی عظیم در صنایع مختلف به وجود بیاورد و به نظر می‌رسد با ورود مستقیم اپل به این حوزه، قطعا این دگرگونی‌ها بیشتر هم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما