اعلام برندگان مسابقه عکاسی کمدی حیوانات در سال 2022

این مسابقه سالانه اولین‌بار در سال 2015 برگزار شده است و اکنون برندگان آن در سال 2022 مشخص شده‌اند.

اواخر مهرماه فینالیست‌های مسابقه عکاسی سالانه کمدی حیات وحش (Comedy Wildlife) اعلام شدند و حالا برندگان این مسابقه جذاب معرفی شده‌اند. در این مسابقه تصویر عکاسی به نام «جنیفر هدلی» از یک توله شیر که در حال سقوط از یک درخت است، برنده اصلی شده است.

مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش، یک مسابقه سالانه است که در آن خنده‌دارترین عکس‌های طبیعت نمایش داده می‌شوند و برگزارکنندگان آن به‌دنبال نمایش سبک زندگی حیوانات و همچنین افزایش آگاهی عموم مردم نسبت به حفاظت از آن‌ها هستند. این مسابقه با همکاری Whitley Fund for Nature، یک سازمان حفاظت مستقر در بریتانیا برگزار می‌شود.

برندگان مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش

برندگان امسال این مسابقه توسط هیئت داوران متخصص از بین بیش از 5000 عکس که از 85 کشور جهان ارسال شده بودند، انتخاب شدند. هدلی درباره عکس خود از توله شیر می‌گوید:

«احتمالاً اولین‌باری بود که او روی یک درخت حضور داشت. او تصمیم گرفت که فقط به‌دنبال آن (درخت) برود. خوشبختانه، همان‌طور که گربه‌ها این کار را انجام می‌دهند، او درست به موقع موفق شد کنترل خودش را به‌دست بگیرد؛ روی چهار پای خود فرود آمد و همراه با خواهر و برادرانش فرار کرد.»

جایزه او یک سیاحت اکتشافی به پارک ملی ماسایی مارا در کنیا، به‌علاوه یک جایزه دست‌ساز منحصر‌به‌فرد از Wonder Workshop در تانزانیا است.

هرچند عکس مربوط به توله شیر، برنده اصلی این مسابقه بوده، اما تعدادی از عکس‌های دیگر در دسته‌بندی‌های متفاوتی موفق به کسب جایزه شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به جایزه برگزیده مردم اشاره کرد (تصویر بالا) که این عنوان نیز به «هدلی» برای عکس مربوط به دو پنگوئن اهدا شده است. در این تصویر، یکی از پرندگان باله خود را به‌گونه‌ای بالا گرفته که انگار در حال امر کردن به پرنده دیگر است.

مسابقه عکاسی حیات وحش کمدی در سال 2015 توسط دو عکاس حرفه‌ای به نام‌های «پل جوینسون هیکس» و «تام سولام» تأسیس شد. این مسابقه جهانی آنلاین و کاملاً رایگان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما