آموزش ضبط زنگ هشدار ساعت دلخواه خود در گوشی‌ اندرویدی

بلند شدن از تخت خواب چه در صبح و عصر برای بسیاری از افراد کار سخت و دشواری به حساب می‌آید. زنگ‌های هشدار پیش‌فرض ساعت گوشی نیز کمک چندانی به این قضیه نمی‌کنند و برای برخی کاربران عملاً بی‌فایده هستند. اما سیستم‌عامل اندروید قابلیت جدید و بسیار کاربردی را در بخش هشدار ساعت اضافه کرده که به کاربران امکان می‌دهد تا زنگ هشدار ساعت مورد نظر خود را ضبط کنند. از این رو، در این مقاله قصد داریم به نحوه ضبط کردن زنگ هشدار ساعت در گوشی‌های اندرویدی بپردازیم و آن را به شما آموزش دهیم.

با استفاده از این قابلیت بسیار کارآمد، شما می‌توانید صحبت‌هایی که شما را فوراً از خواب بیدار می‌کند، با صدای خودتان و دیگر افراد ضبط کرده و آن را به عنوان هشدار زنگ ساعت خود قرار دهید. همچنین می‌توانید برای مثال صدای آواز خواندن خودتان یا دوستتان را به عنوان هشدار زنگ ساعت خود در نظر بگیرید تا هنگام شنیدن آن، سریعاً از تخت خواب بلند شوید. نحوه‌ی فعال‌سازی و استفاده از این قابلیت بسیار آسان است و می‌توانید آن‌ را روی آلارم‌های از پیش تنظیم‌ شده نیز اعمال کنید. این موضوع به این معنی است که نیازی به ریست کردن هشدار‌های زنگ تنظیم شده‌ی خود ندارید. علاوه بر این، هنگام ضبط کردن زنگ هشدار ساعت، رونویسی از جملات ذکر شده‌ی شما ارائه می‌شود که می‌توانید آنچه که گفتید را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را مورد ویرایش قرار دهید.

اپلیکیشن ساعت گوگل (Google Clock) خود را باز کرده و و روی Alarm ضربه بزنید.


روی تب صدای هشدار زنگ ساعت کلیک کنید.


گزینه‌ی «Record new» را انتخاب کنید.

سپس روی گزینه‌ی «Get start» ضربه بزنید (اگر برای ضبط کردن صدا از اپلیکیشن دیگری استفاده می‌کنید، ممکن است این مورد به شما نشان داده نشود.)

برای شروع ضبط صدا، روی دکمه‌ی قرمز رنگ ضبط ضربه بزنید. برای توقف موقت آن، در هر لحظه می‌توانید از دکمه‌ی pause استفاده کنید.

روی گزینه‌ی «Transcript» ضربه بزنید تا متن ضبط شده خود را ببینید. شما می‌توانید متن خود مورد ویرایش قرار دهید. در نهایت روی گزینه‌ی Save ضربه بزنید تا صدای هشدار زنگ ساعت شما ذخیره شود.

در این مرحله باید برای صدای هشدار زنگ خود یک نام دقیق انتخاب کرده و آن را در محل مورد نظر خود ذخیره کنید. سپس تیک آن را بزنید. اکنون صدای ضبط‌شده شما به عنوان هشدار زنگ ساعت تنظیم شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما