آموزش رفع مسدودیت اکانت اینستاگرام

اگر روی لینک این مقاله کلیک کرده‌اید، به‌احتمال زیاد از لایک کردن و کامنت گذاشتن در اینستاگرام محروم شده‌اید و قصد خارج شدن از بلاک اینستاگرام را دارید. اکشن بلاک اینستاگرام موضوع جدیدی نیست و روزانه افراد زیادی با این مشکل روبرو می‌شوند. در این مطلب، روش‌هایی را برای خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام بیان می‌کنیم.

اینستاگرام چنین اقدامی را برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ی ربات‌ها و اشاعه‌ی اسپم‌ها انجام می‌دهد، اما گاهی اوقات این مشکل گریبان‌گیر کاربران عادی هم می‌شود. اگر شما هم یکی از همین کاربران عادی هستید که به این مشکل برخورده‌اید، ادامه‌ی این مقاله را بخوانید.

اکشن بلاک (Action Blocked) اینستاگرام چیست؟

عموم کاربران در شبکه‌های اجتماعی خواستار بیشتر دیده شدن هستند و برای رسیدن به این هدف کارهای مختلفی را انجام می‌دهند. برخی از کاربران صرفا با انتشار محتوای جذاب به سمت این هدف گام برمی‌دارند اما برخی دیگر با سرعت زیادی مشغول فالو کردن، لایک کردن، کامنت گذاشتن، دایرکت فرستادن و دیگر‌های کارهای این‌چنینی می‌شوند.

زمانی که این کارها را با سرعت زیادی انجام می‌دهید، اینستاگرام هم با اکشن بلاک کردن کاربر به نوعی او را مجازات می‌کند. در این صورت برای مدتی قادر به فالو کردن، کامنت گذاشتن، لایک کردن یا دایرکت فرستادن نخواهید بود.

چرا از کامنت گذاشتن و لایک کردن محروم شده‌ام؟

در رابطه با اکشن بلاک اینستاگرام دلایل متعددی وجود دارد ولی در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین دلایل مربوط به این موضوع می‌پردازیم:

  • اگر با سرعت زیادی دیگران را فالو و آنفالو کنید، معمولا قربانی اکشن بلاک می‌شوید.
  • تعداد بالای لایک در یک روز هم می‌تواند منجر به بلاک شدن شما توسط اینستاگرام شود.
  • ارسال دایرکت‌های متعدد برای افرادی که قبلا با آن‌ها تعاملی نداشته‌اید نیز می‌تواند منجر به اکشن بلاک شود.
  • گفته می‌شود در صورت استفاده از یک کامنت تکراری زیر پست‌های مختلف هم اینستاگرام، کاربر را با بلاک کردن مجازات می‌کند.
  • به نظر می‌رسد در این زمینه عمر اکانت هم اهمیت زیادی دارد. بنابراین اگر به تازگی اکانت ایجاد کرده‌اید و با آن کارهای مختلفی را با سرعت زیادی انجام می‌دهد، اینستاگرام نسبت به فعالیت‌های شما مشکوک می‌شود.
  • گاهی اوقات ممکن است ریپورت شدن اکانت شما از طرف دیگر به بلاک اینستاگرام منجر شود.
  • ظاهرا نقض کپی رایت و استفاده از عکس‌ها و ویدیو‌های تکراری و همچنین بهره‌گیری از آهنگ‌های دارای حق کپی ‌رایت می‌تواند کاربران را به دردسر بیندازد.
  • برخی کاربران با چند دستگاه به اکانت اینستاگرام وصل می‌شوند. هرکدام از این دستگاه‌ها هم از آی‌پی مختلفی استفاده می‌کنند و به همین دلیل ممکن است با مشکل اکشن بلاک روبرو شوید.
  • گفتنی است اگر در طول روز تعداد زیادی پست را منتشر کنید، اینستاگرام شما را به عنوان اسپمر شناسایی می‌کند و برای فعالیت دچار محدودیت می‌شوید.

آموزش خارج شدن از بلاک اینستاگرام

در ادامه به نحوه خارج شدن از بلاک اینستاگرام می‌پردازیم.

استفاده از اینترنت موبایل

اگر قربانی بلاک اینستاگرام شده‌اید، این احتمال وجود دارد که به‌جای بلاک پروفایل، IP شما فیلتر شده باشد. به همین خاطر برای گام اول و خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام، به‌جای استفاده از اینترنت وای‌فای، از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

توقف فعالیت‌های اینستاگرام برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت

اگر اقدام قبلی مؤثر واقع نشد، برای رفع بلاک در اینستاگرام می‌توانید فعالیت‌های خود را برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت متوقف کنید. در این مدت نه لایک کنید، نه کامنت بگذارید و نه پروفایل جدیدی را فالو کنید.

پروفایل خود را به فیسبوک متصل کنید

از آنجا که اینستاگرام پروفایل شما را به‌عنوان یک اکانت اسپم در نظر گرفته، با اتصال اکانت اینستاگرام خود به اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر، به اینستاگرام نشان می‌دهید که شما ربات نیستید و یک شخص حقیقی هستید. با توجه به اینکه فیسبوک در ایران فیلتر است، برای این کار باید از فیلترشکن استفاده کنید. اگر قصد انجام این کار را دارید، در بخش Settings به قسمت Accounts Centre سر بزنید.

حذف اپلیکیشن‌های افزایش لایک و فالوور اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین عواملی که به بلاک شدن در اینستاگرام منجر می‌شود، استفاده از اپلیکیشن‌ها برای افزایش لایک و فالوور است. اگر اهل استفاده از چنین اپلیکیشن‌هایی هستید، وقت خداحافظی از آن‌ها فرا رسیده است. عدم استفاده از این اپ‌ها می‌تواند یک نحوه خارج شدن از بلاک اینستاگرام باشد.

استفاده از یک دستگاه دیگر برای ورود به اینستاگرام

بسیاری از کاربران بر این باور هستند که این روش بهترین راهکار برای خلاص شدن از دست بلاک اینستاگرام است. توصیه می‌شود به جای گوشی، با استفاده از کامپیوتر یا مرورگر گوشی وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

ارسال گزارش به اینستاگرام

اگر فکر می‌کنید کار خطایی از شما سر نزده، پس باید این موضوع را به این شرکت گزارش دهید. بعد از ارسال گزارش، شاید این شرکت مشکل شما را برطرف کند. برای این کار در بخش تنظیمات به قسمت Help سر بزنید و سپس روی گزینه‌ی Report a Problem ضربه بزنید. با این کار با چند گزینه روبرو می‌شوید و کافی است بعد از انتخاب Report a Problem، مشکل خود را به زبان انگلیسی شرح دهید و ارسال کنید.

حذف و نصب دوباره‌ی اینستاگرام

برخی کاربران با حذف اپلیکیشن‌ اینستاگرام از گوشی و نصب دوباره‌ی آن موفق به برطرف کردن اکشن بلاک اینستاگرام شده‌اند. به همین خاطر توصیه می‌شود این کار را انجام دهید.

تغییر پسورد اکانت

از دیگر راهکارهایی که برخی کاربران از آن جواب گرفته‌اند، می‌توانیم به تغییر پسورد اکانت اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین دیدگاه